Frankincensas yra derva, išgaunama iš Boswellia genčiai priklausančių mažų medžių ir dygliuotų krūmų, kurie kartu su Mira ir Opopanaxu priklauso Burseraceae šeimai. Medžio kamiene padarius pjūvį, išsiskiria pieną primenančios sultys, kurios sukietėja paveiktos oro. Derva, paprastai, renkama iš ūkiuose auginamų medžių Afrikoje ir Arabijos pusiasalyje.
Populiariausios Boswellia rūšys, iš kurių gaminamas tikrasis frankincensas:
Boswellia sacra iš pietų Arabijos (pati populiariausia)
Boswellia serrata iš Indijos
Boswellia papyrifera iš Afrikos (kuriai jau gresia išnykimas)
Boswellia frereana iš Somalio pusiasalio (aromatas yra lengvesnis nei Boswellia sacra)
Frankincensas yra viena iš seniausių žmonijos naudojamų aromatinių medžiagų. Jau senovės Mesopotamijoje, Egipte, Graikijoje ir Romoje jis buvo naudojamas kaip smilkalai apeigoms, taip pat balzamuojant kūnus.
Frankincenso smilkalų kvapą sukuria daugybė dervoje esančių terpenoidų, išsiskiriančių jį kaitinant. Komercinis Frankincenso aliejus yra išgaunamas garais distiliuojant dervas iš mišrių Bosvelijų rūšių. Dažniausiai tai atliekama Europoje arba JAV. Jis turi saldų, balzaminį medienos kvapą su gaiviu, beveik citrusiniu atspalviu.
Žodis - Frankincensas - kildinamas iš senovės prancūzų franc encens, kas reiškia aukščiausios kokybės arba gryniausius smilkalus. Pavadinimas - Olibanas -kildinamas iš senovės graikų, arabų, hebrajų, lotynų libanus kas reiškia baltą spalvą.
Garsieji 1977-ųjų Yves Saint Laurent kvepalai "Opium" pasižymėjo dideliu šio prabangaus ingrediento kiekiu.
Keletas kvepalų rekomendacijų iš NOSY kolekcijos, kuriuose galite užuosti ir patirti Frankinsensą:
Comments